+48 504-227-573  

IV Otwarty Puchar Makroregionu Centralnego Oyama Karate w kata i kumite Kłodawa 2018

W sobotę, 27 października 2018 r., podczas obchodów Dni Sportu w Kłodawie odbył się IV Otwarty Puchar Makroregionu Centralnego Oyama Karate w kata i kumite zorganizowany przez Turkowski Klub Karate oraz Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie.

W zawodach wystartowało około 140 zawodników z Konina, Koła, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Legionowa, Darłowa, Otwocka, Turku, Kłodawy, Ślesina, Grodźca, Rychwała, Dąbia, Przedcza i Brudzewa.

Konkurencje techniczne – kata i kobudo były podczas zawodów rozgrywane systemem mieszanym – eliminacje systemem punktowym do wyłonienia najlepszych czwórek, a półfinały i finały systemem pucharowym z użyciem chorągiewek, natomiast konkurencje lekki kontakt i semi-knockdown w całości systemem pucharowym. Sędzią Głównym Pucharu był Szef Makroregionu Centralnego sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan.

Zawody sędziowali: sensei Wiesław Lewandowski 4 dan, sensei Krzysztof Wojewoda 4 dan, sensei Dariusz Szulc 4 dan, sensei Adam Sochan 4 dan, sensei Kornelia Lewandowska 2 dan, sensei Miron Kowalski 2 dan, sensei Dominika Ziółek 1 dan, sensei Paweł Wasiak 1 dan, sempai Hubert Chwiałkowski 2 kyu. Podczas zawodów wszyscy zawodnicy otrzymali bezpłatny posiłek, słodycze oraz wodę mineralną.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim członkom Klubu oraz rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i organizację Pucharu, a także Panu Markowi Marciniakowi i Pani Anecie Niestrawskiej za wsparcie zawodów.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

KONKURENCJA KATA:

Kategoria Dziecko (-8):
  1. Bartosz Świątek (Konin)
  2. Mikołaj Spychała (Rychwał)
  3. Monika Mruk (Koło)
Kategoria Dziecko starsze (-10) - dziewczęta:
  1. Zuzanna Kozłowska (Łódź)
  2. Maja Niżewska (Koło)
  3. Maria Arczewska (Legionowo), Oliwia Sosin (Łódź)
Kategoria Dziecko starsze (-10) - chłopcy:
  1. Kacper Karolak (Konin)
  2. Aleksander Jabłoński (Łódź)
  3. Bartosz Nowakowski (Koło), Oskar Śliwowski (Kłodawa)
Kategoria Młodzik (-12) - dziewczęta:
  1. Adrianna Szczepańska (Łódź)
  2. Klaudia Bartoszek (Łódź)
  3. Zuzanna Kowalczyk (Konin), Lena Ufnal (Legionowo)
Kategoria Młodzik (-12) - chłopcy:
  1. Fabian Kulisz (Turek)
  2. Marcin Piątkowski (Łódź)
  3. Mateusz Szostak (Koło), Piotr Karolak (Łódź)
Kategoria Juniorka młodsza (-14):
  1. Natalia Marcinkowska (Łódź)
  2. Julia Tomaszewska (Konin)
  3. Dominika Kwiatkowska (Legionowo), Aleksandra Kwiatkowska (Legionowo)
Kategoria Junior młodszy (-14):
  1. Szymon Czajkowski (Konin)
  2. Kacper Ogrodowczyk (Turek)
  3. Mateusz Niedbała (Legionowo), Olgierd Frontczak (Konin)
Kategoria Juniorka (-16):
  1. Anita Muraszewska (Kłodawa)
  2. Inga Fister (Piotrków Trybunalski)
  3. Wiktoria Andrzejewska (Kłodawa), Maria Wasielewska (Koło)
Kategoria Junior (-16):
  1. Patryk Matczak (Łódź)
  2. Bartosz Jagła (Łódź)
  3. Wiktor Józefiak (Turek), Igor Kaczmarek (Turek)
Kategoria Juniorzy starsi (-18):
      Natalia Królikowska (Kłodawa)
      Martyna Kuśmierczak (Turek)
      Julia Tyszko (Piotrków Trybunalski), Kacper Polus (Turek)

KONKURENCJA KOBUDO

Kategoria Juniorzy (-16):
  1. Maria Wasielewska (Koło)
  2. Anita Muraszewska (Kłodawa)
  3. Wiktor Józefiak (Turek)
Kategoria Juniorzy starsi (-18):
  1. Natalia Królikowska (Kłodawa)
  2. Kacper Polus (Turek)
  3. Martyna Kuśmierczak (Turek)

KONKURENCJA LEKKI KONTAKT

Kategoria Młodzik (-12) - chłopcy: do 35 kg
  1. Juliusz Przybylski (Legionowo)
  2. Mateusz Tomaszewski (Konin)
  3. Hubert Kobierski (Konin), Mateusz Szostak (Koło)
do 40 kg
  1. Adam Janiak (Konin)
  2. Oliwier Zalewski (Konin)
do 45 kg
  1. Adrian Łaski (Legionowo)
  2. Szymon Augustyniak (Konin)
  3. Mateusz Owczarek (Piotrków Trybunalski), Aleksander Golla (Legionowo)
do 50 kg
  1. Adam Waberski (Koło)
  2. Maciej Szporak (Piotrków Trybunalski)
  3. Gabriel Jarosiński (Legionowo), Jędrzej Odrzygóźdź (Legionowo)
powyżej 50 kg
  1. Kacper Kowalczykiewicz (Konin)
  2. Amadeusz Kafar (Piotrków Trybunalski)
Kategoria Młodzik (-12) - dziewczęta: do 40 kg
  1. Klaudia Bartoszek (Łódź)
  2. Martyna Wiśniewska (Koło)
  3. Antonina Mekwińska (Piotrków Trybunalski)
do 45 kg
  1. Zuzanna Kowalczyk (Konin)
  2. Daria Furtak (Rychwał)
Kategoria Junior młodszy (-14): do 45 kg
  1. Olgierd Frontczak (Konin)
  2. Hubert Borowski (Kłodawa)
  3. Hubert Bałdys (Kłodawa), Maksymilian Spychała (Rychwał)
    1. do 50 kg
      1. Adam Mazurkiewicz (Piotrków Trybunalski)
      2. Igor Klapczyński (Koło)
      do 55 kg
      1. Kacper Ogrodowczyk (Turek)
      2. Aleksander Skłucki (Legionowo)
      powyżej 60 kg
      1. Szymon Czajkowski (Konin)
      2. Kacper Skrzypczak (Kłodawa)
      Kategoria Juniorka młodsza (-14): do 40 kg
      1. Hanna Wilińska (Konin)
      2. Weronika Jamro (Piotrków Trybunalski)
      do 45 kg
      1. Oliwia Lemczak (Legionowo)
      2. Natalia Marcinkowska (Łódź)

      KONKURENCJA SEMI-KNOCKDOWN

      Kategoria Junior (-16): do 55 kg
      1. Igor Kaczmarek (Turek)
      2. Tomasz Bartczak (Darłowo)
      3. Wiktor Bolewski (Kłodawa)
      do 65 kg
      1. Patryk Matczak (Łódź)
      2. Jakub Motyka (Kłodawa)
      do 70 kg
      1. Damian Michalak (Grodziec)
      2. Kamil Piekarczyk (Turek)
      do 75 kg
      1. Igor Grzegorczyk (Kłodawa)
      2. Bartosz Jagła (Łódź)

      GALERIA

© 2020 Turkowski Klub Oyama Karate. All Rights Reserved. Designed By Jan Wiśniewski

Szukaj